Takmičenje u besedništvu na korejskom (onlajn)

Vreme 21. maj 2021. 11:00

Takmičenje u besedništvu Instituta King Seđong za 2021. godinu (Onlajn)

King Seđong institut u Novom Sadu održava “Takmičenje u besedništvu  Instituta King Seđong za 2021. godinu”.
Pozivamo sve zainteresovane iz Srbije, koji imaju preko 18.godina da se prijave.

Detalji događaja:

1. Ime događaja : Takmičenje u besedništvu Instituta King Seđong za 2021. godinu (održaće se onlajn)

2.  Vreme događaja: petak 21.5.2021. u 11.00 časova.

3.  Pravo učešća
     - Svi koji žele da pokažu svoje znanje korejskog jezika, iz Srbije su i imaju preko 18.godina. ※ Samo će prvom mestu sa prošlogodišnjeg takmičenja biti ograničeno učešće na ovogodišnjem takmičenju u besedništvu.

4.  Tema govora : Izabrati jednu od dve ponuđene teme:

1. 나만 몰랐던 한국문화: Korejska kultura o kojom samo ja nisam nisam znao/znala (dužina teksta: od 1 minuta do 5 minuta)
2. 내가 좋아하는 한국어를 소개합니다.: Predstavljam Vam svoj omiljeni korejski jezik.(dužina teksta: od 1 minuta do 5 minuta)

5.  Dokumenti za prijavu
-  Obrazac prijave
-  Tekst govora na zadatu temu.

6.  Način prijave
-  Poslati prijavu na imejl (korejski.institut@ff.uns.ac.rs)
-  Poslati video snimak na istu adresu (fajl ili jutjub)

7.  Kriterijumi ocenjivanja:
- Raznovrsnost sadržaja govora (30), tečnost (30), tačnost (20), izgovor (10), interakcija (10)

Kriterijumi

Detaljniji kriterijumi ocenjivanja

Broj bodova

raznovrsnost

Da li je sadržaj govora raznovrsan i bogat?

tečnost

Da li se koriste izrazi koji odgovaraju situaciji i tečno se izražava?

tačnost

Da li se poznaju izrazi i gramatika, i tačno se koriste?

izgovor

Da li su izgovor i akcenat prirodni?

Interakcija

Da li se dobro odgovara na pitanja?
Da li je govornikov stav aktivan?

Ukupan broj bodova

8.  Nagrade (1 - 3. mesto)

-  1. mesto:
① Automatsko pravo na učešće u programu kulturnog iskustva Koreje za najuspešnije učesnike
② Pravo učešća na glavnom takmičenju koje organizuje KSIF (onlajn, ocenjivanje na daljinu)

U zavisnosti od trenutne situacije sa COVID-19 postoji mogućnost da se ukine ili smanji veličina programa kulturnog iskustva za najuspešnije učesnike.

-  2 - 3. mesto: nagrade (određene nagrade zajedničke vrednosti do 100 dolara)

9.  Kalendar
1. Vreme prijave: od ponedeljka 03.05. do utorka 11.05 do 15:00 časova.
2. Objavljivanje rezultata prvog kruga: ponedeljak 17.05. do 12:00 časova
3. Takmičenje u govoru drugi krug: petak 21.05 u 11:00 časova
        Vreme takmičenja u besedništvu može da se menja u zavisnosti od okolnosti učesnika.
4. Ceremonija: petak 25.05. u 13:00 časova
        Vreme ceremonije može da se menja u zavisnosti od okolnosti pobednika.

- putem mejla : korejski.institut@ff.uns.ac.rs

Često postavljana pitanja
1. Da li treba zajedno da se pošalju dokumenti za prijavu, tekst na zadatu temu i video snimak?
- Da, treba sve poslati zajedno. Dokumente za prijavu i tekst možete popuniti na računaru i poslati. Tekst nije direktan predmet ocenjivanja, ali daje reference za ocenjivanje tečnosti, raznovrsnosti i pravilnosti izgovora.

2. Da li za drugi krug treba da se spremi novi tekst za govor?
- Ne. Koristite isti tekst iz prvog kruga, nakon čega će Vam svako od članova žirija postaviti po jedno pitanje. U ocenu će biti uključeni i govor i odgovori na pitanja.

Obrazac prijave

• /uploads/attachment/najava/126/Besednistvo_korejski1.jpg