Predavanje Serđa Kortezinija

8.11.2019.

Predavanje Serđa Kortezinija "One day we must meet": The Challenges of Modern Italian Art and Architecture in America (1933-1941)

U utorak 12. novembra 2019. u 15 časova u Seminaru za istoriju (sala 301) profesor Serđo Kortezini sa Univerziteta u Pizi, kao gostujući predavač na Odseku za istoriju održaće predavanje na temu:

Prof. dr Serđo Kortezini predaje istoriju moderne i savremene umetnosti na Univerzitetu u Pizi. Objavio je veliki broj naučnih radova, među kojima je i monografija o ulozi umetničkog stvaralaštva italijanskih autora u američko-italijanskim diplomatskim odnosima tokom tridesetih godina HH veka (2018).