OKRUGLI STO 65+100

02.12.2019.

JUBILEJI FILOZOFSKOG FAKULTETA U NOVOM SADU I FILOZOFSKOG FAKULTETA U LJUBLJANI

Ponedeljak, 25. novembar 2019. u 10:30, seminar za istoriju (301)

Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu, koji 2019. godine 65 godina postojanja i uspešnog rada, učestvuje u realizaciji projekta bilateralne saradnje između Srbije i Slovenije pod naslovom Oblikovanje Jugoslavije i Jugoslovenstvo u srpskim i slovenačkim narativnim izvorima. Projekat finansiraju Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije i Javna agencija za istraživačku delatnost Republike Slovenije. U okviru realizacije navedenog projekta u Novom Sadu će od 24. do 28. novembra 2019. boraviti nastavnici Filozofskog fakulteta Univerziteta u Ljubljani, koji 2019. obeležava 100 godina od osnivanja.

Učesnici na projektu će u ponedeljak, 25. novembra 2019. godine, u seminaru za istoriju (301), sa početkom u 10:30, održati Okrugli sto na temu: 65+100: Jubileji Filozofskog fakulteta u Novom Sadu i Filozofskog fakulteta u Ljubljani. Na početku skupa biće održano predavanje pod naslovom: Visoko školstvo u Jugoslaviji: institutcije, ideje i ideologije. Predavanje će održati dr Dragomir Bondžić, viši naučni saradnik Instituta za savremenu istoriju iz Beograda, sa kojim je Filozofski fakultet u Novom Sadu 10. oktobra 2019. godine potpisao Protokol o naučnoj saradnji.

Plakat (pdf)
Izveštaj (pdf)