9. седницa Наставно-научног већа у 2018. години

Декан Филозофског факултета сазива  9. седницу Наставно-научног већа Филозофског факултета која ће се одржати у ПЕТАК 9. 11. 2018. године са почетком у 12 часова у сали за седнице, за коју предлаже следећи

ДНЕВНИ РЕД

1. Информације декана и продекана

2. Усвајање записника са 8. седнице Наставно-научног већа

3. Усвајање извештаја о оцени докторских дисертација (докторске студије)

Језик и књижевност
мср Настасја Писарев
мср Јелена Рабљеновић

Психологија
мср Ивана Јаковљев

Социологија
мср Снежана Штрангарић

4. Именовање комисије за оцену и одбрану докторских дисертација (докторске студије)

Методика наставе
Кандидат: мср Слађана Марић, тема: Интерактивно учење музике и енглеског језика применом дигиталних медија. Комисија: др Радмила Бодрич, ванредни професор за ужу научну област Англистика, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Светлана Костовић, редовни професор за ужу научну област Педагогија, Филозофски факултет, Нови Сад, др Ира Проданов-Крајишник, редовни професор, ужа научна област Музикологија, Академија уметности, Нови Сад, др Милка Ољача, професор емеритус за ужу научну област Педагогија, Филозофски факултет, Нови Сад, ментор.

5. Усвајање извештаја о оцени подобности кандидата, теме и ментора за израду докторске дисертације (докторске студије)

Историја
мср Раде Ристановић

Језик и књижевност
мср Оана Урсулеску

Педагогија
мср Маја Босанац
мср Исидора Кораћ

6. Именовање комисије за оцену подобности, кандидата, теме и ментора за израду докторских дисертација (докторске студије)

Историја
Кандидат: мср Паулина Човић, тема: Настава историје у Србији од 1919. до 1990. године.  Комисија: др Љубодраг Димић, редовни професор за ужу научну област Историја Југославије, Филозофски факултет, Београд, председник комисије, др Слободан Бјелица, редовни професор за ужу научну област Историја модерног доба, Филозофски факултет, Нови Сад, др БиЉана Шимуновић-Бешлин, ванредни професор за ужу научну област Историја модерног доба, Филозофски факултет, Нови Сад, др Марко Шуица, ванредни професор за ужу научну област Средњи век, Филозофски факултет, Београд, др Драгица Кољанин, ванредни професор за ужу научну област Историја модерног доба, Филозофски факултет, Нови Сад, ментор.

Језик и књижевност
Кандидат: мср Тијана Балек, тема: Дефектност видске парадигме у руском и српском језику. Комисија: др Владислава Ружић, редовни професор за ужу научну област Српски језик и лингвистика, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Људмила Поповић, редовни професор за ужу научну област Украјинистика, Филолошки факултет, Београд, др Предраг Новаков, редовни професор за ужу научну област Англистика, Филозофски факултет, Нови Сад, др Радослава Трнавац, доцент за ужу научну област Русистика, Филозофски факултет, Нови Сад, др Дојчил Војводић, редовни професор за ужу научну област Русистика, Филозофски факултет, Нови Сад, ментор.

Кандидат: мср Нина Кисин, тема: Анализа потреба у настави енглеског језика на смеру туризам и хотелијерство. Комисија: др Радмила Бодрич, ванредни професор за ужу научну област Англистика, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Весна Богдановић, доцент за ужу начну област Енглески језик, Факултет техничких наука, Нови Сад, коментор, др БиЉана Радић-Бојанић, ванредни професор за ужу научну област Англистика, Филозофски факултет, Нови Сад, ментор.

Кнадидат: мср Јована Николић, тема: Еротизам у књижевном стваралаштву Борисава Станковића. Комисија: др Горана Раичевић, редовни професор за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад, председник комисије, др Драгана Вукићевић, редовни професор за ужу научну област Српска књижевност, Филолошки факултет, Београд, др Сава Дамјанов, редовни професор за ужу научну област Српска и јужнословенске књижевности са теоријом књижевности, Филозофски факултет, Нови Сад, ментор.

7. Сагласности

Одсек за германистику
Молба ДААД лектора Ивана Власенка Наставно-научном већу да дâ сагласност за одржавање представе Novi Sader Wohngemeinschaft de luxe позоришне трупе студената Одсека, 17. децембра 2018. године у кино-сали Факултета.

Одсек за историју
Молба проф. др Биљане Шимуновић Бешлин Наставно-научном већу да дâ сагласност да др Корнелија Ајлец, др Бојан Балковец, др Петер Микша и др Маја Вехар са Филозофског факултета у Љубљани у периоду од 10. до 14. децембра 2018. године као гостујући предавачи у оквиру пројекта билатералне научно-технолошке сарадње између Републике Србије и Републике Словеније за период 2018–2019. одрже предавања.

Молба проф. др Светозара Бошкова и доц. др Бориса Стојковског Наставно-научном већу да дâ сагласност за организовање стручне екскурзије за студенте Одсека у периоду од 14. до 20. априла 2019. године у Истанбул, Турска.

Одсек за компаративну књижевност
Молба др Стевана Брадића Наставно-научном већу да му да сагласност да учествује на конкурсу Фулбрајт фондације, у склопу Fulbright Visiting Scholar програма, за истраживачки боравак на универзитету у САД у периоду од 1. августа 2019. године до 31. новембра 2019. године. У случају добијања стипендије часове ће преузети проф. др Владимир Гвозден.

Одсек за медијске студије
Молба доц. др Јелене Клеут Наставно-научном већу да јој да сагласност да се прикЉучи пројекту Медијска писменост у Србији, који реализују „Славко Ћурувија фондација”, Центар за истраживање, транспарентност и одговорност и Грађанске иницијативе из Београда, као и Медија и реформ центар из Ниша. У пројекту ће учествовати и Факултет политичких наука из Београда и Филозофски факултет у Нишу. Поред доц. др Клеут са Одсека у пројекту ће учествовати и проф. др Дејан Пралица, доц. др СмиЉана Милинков и асистент Стефан Јањић. Пројекат би трајао од јануара 2019. до краја 2022. године.

Одсек за педагогију

Молба др Милене Летић Лунгулов Наставно-научном већу да дâ сагласност за потписивање споразума о сарадњи са Домом ученика средњих школа Бранково коло ради реализације наставних активности студената Одсека.

Молба др Станиславе Марић Јуришин Наставно-научном већу да дâ сагласност за организацију и реализацију трибине Предузетништво у педагогији 20. новембра 2018. године. Учесници трибине биће: Снежана Голић, Музичко-плесни театар Искрице, Сања Риста Попић, Парентис д.о.о. – предузеће за саветовање и едукацију родитеЉа, Катарина Мајкић, Плаy Центар, Центар за развој потенцијала деце и младих.

Молба др Станиславе Марић Јуришин Наставно-научном већу да дâ сагласност за потписивање споразума о сарадњи са Центром за производњу знања и вештина ради волонтерског ангажовања студената Одсека.

Одсек за психологију
Молба проф. др Сунчице Здравковић Наставно-научном већу да дâ сагласност да ученици Гимназије „Јован Јовановић Змај” из Новог Сада посете Лабораторију за експерименталну психологију. Датум и начин реализације посете биће накнадно договорени.

Молба доц. др Александре Трогрлић Наставно-научном већу да дâ сагласност да гост новембарске трибине Одсека под називом Улога психолога у криминалистичком профилисању – полазне основе за израду криминалистичког профила, буде дипломирани психолог специјалиста криминалистике Немања Поповић.

Молба Одсека Наставно-научном већу да дâ сагласност за организовање међународног научно-стручног скупа Савремени трендови у психологији у октобру 2019. године и за укЉучивање скупа на листу приоритета Факултета.

Молба Одсека Наставно-научном већу да дâ сагласност Одсеку да код Министарства просвете, науке и технолошког развоја конкурише за суфинансирање међународног научно-стручног скупа Савремени трендови у психологији који ће се одржати у октобру 2019. године

Молба Одсека Наставно-научном већу да дâ сагласност Одсеку да се код Завода за унапређење образовања и васпитања и Коморе социјалне заштите пријави на конкурс за акредитацију међународног научно-стручног скупа Савремени трендови у психологији.

Молба Одсека Наставно-научном већу да дâ сагласност да се међународни научно-стручни скуп Савремени трендови у психологији промовише у медијима.

Одсек за романистику
Молба доц. др Бојане Ковачевић Петровић Наставно-научном већу да јој да сагласност да се прикључи пројекту КА2 Cultuforma – Online Platform for Teaching/ Learning Spanish Culture у оквиру програма Еразмус+ Удружења професора шпанског језика Србије, Румуније и Шпаније, који ће трајати до јула 2020. године.

Молба доц. др Бојане Ковачевић Петровић Наставно-научном већу да јој да сагласност за учешће на Округлом столу о транскултурним теоријама који ће се одржати на Институту за књижевност и уметност у Београду 14. новембра 2018. године.

Молба доц. др Бојане Ковачевић Петровић Наставно-научном већу да да дâ сагласност за посету шефа наставе Института Сервантес у Београду, Сесара Дијеса Пласе, који би нашим студентима представио програм ДЕЛЕ (међународно призната диплома за шпански језик) и одржао предавање заинтересованим студентима.

Молба доц. др Сање Маричић Месаровић Наставно-научном већу да јој да сагласност за објавЉивање монографије под насловом Апелативи у говорном језику младих у Србији и Шпанији. За рецензенте се предлажу: проф. др Јелена Филиповић, Филолошки факултет у Београду, проф. др Ксенија Шуловић, Филозофски факултет, Нови Сад и доц. др Јагода Гранић, Филозофски факултет у Сплиту. Штампање ће се финансирати средствима са пројекта Језици и културе у времену и простору.

Одсек за румунистику
Молба проф. др Вирђиније Поповић Наставно-научном већу да дâ сагласност за организовање округлог стола Језик, књижевност и идентитет Румуна и Мађара у АП Војводини, у фебруару 2019. године. Средства за организовање округлог стола су обезбеђена са пројекта Језик и књижевност – основа очувања идентитета Румуна и Мађара у АП Војводини.

Молба проф. др Вирђиније Поповић Наставно-научном већу да дâ сагласност да Зборник радова презентованих на округлом столу Језик, књижевност и идентитет Румуна и Мађара у АП Војводини буде објавЉен као електронско издање Филозофског факултета. Уредници зборника су: проф. др Вирђинија Поповић, проф. др Ева Толди и проф. др Марина Пуја Бадеску. За рецензенте се предлажу: проф. др Флориан Чобан, Универзитет Орадеа, Румунија, проф. др Кармен Дарабуш, Технички универзитет Клуж-Напока, Универзитетски центар Баја Маре, Универзитет Ст. Климент Охридски, Софија и др Мирча Маран, Висока струковна школа за образовање васпитача „Михаило Павлов”, Вршац.

Одсек за словакистику
Молба Одсека Наставно-научном већу да дâ сагласност за допуну листе часописа Универзитета у Новом Саду за поље друштвено-хуманистичких наука публикацијама од међународног значаја: Словенскá литератúра (Словачка) и Полyслав (Немачка).

Молба Одсека Наставно-научном већу да дâ сагласност за успоставЉање сарадње и потписивање споразума са Универзитетом Св. Ћирила и Методија у Трнави, Словачка у оквиру програма мобилности Еразмус +.

Одсек за социологију
Молба доц. др Снежане Стојшин Наставно-научном већу да дâ сагласност за промоцију књиге доц. др Ане Пајванчић Цизељ, Глобални урбани процеси: концепти стања и алтернативе 20. новембра 2018. године. На промоцији ће говорити проф. др Душан Маринковић, мср Јелена Кнежевић и аутор.

Одсек за српски језик и лингвистику
Молба доц. др Јелене Ајџановић Наставно-научном већу да јој да сагласност да се монографија Прилошки предикат у савременом српском језику објави као електронско издање Факултета. За рецензенте се предлажу: проф. др Вера Васић, редовни професор у пензији, Филозофски факултет, Нови Сад, проф. др Душанка Звекић Душановић, Филозофски факултет, Нови Сад и проф. др Борко Ковачевић, Филолошки факултет, Београд.

Одсек за српску књижевност
Молба доц. др Невене Варнице Наставно-научном већу да јој да сагласност за учешће на конференцији Свакодневни живот детета, која ће се одржати на Високој школи струковних студија за образовање васпитача у Новом Саду 16. и 17. новембра 2018. године.

Молба доц. др Драгољуба Перића Наставно-научном већу да дâ сагласност да емерита др Марија Клеут на МАС Српска књижевност 1. децембра 2018. године одржи предавање на којем ће представити своје истраживање о првим извештајима аустријских фелчера о појави вампира у Кисељеву (1725) и Медвеђи (1732), лајпцишкој вампирској дебати као фолклорним изворима.

Одсек за хунгарологију
Молба проф. др Марије Пастор Кичи Наставно-научном већу да јој да сагласност за објављивање зборника радова под насловом Kétnyelvűség – hátrány vagy esély? (Dvojezičnost – hendikep ili šansa?). За рецензенте се предлажу:  проф. др Харгита Хорват Футо, Филозофски факултет, Нови Сад, проф. др Оршоља Сентеши Жагар, Филозофски факултет Свеучилишта у Загребу, доц. др Ана Лехоцки Самарџић, Свеучилиште Јосипа Јурија Штросмајера у Осијеку. Обајвљивање зборника ће се финансирати из донације Габор Бетлен.

Молба Одсека Наставно-научном већу да дâ сагласност да студенти Одсека за славистику Универзитета Етвеш Лоранд из Будимпеште 9. новембра 2018. године посете Одсек за хунгарологију.

Молба Одсека Наставно-научном већу да дâ сагласност за потписивање Споразума са Стратешким институтом за језичко планирање из Будимпеште. Споразум би се односио на суфинансирање другог овогодишњег броја часописа Хунгаролошка саопштења.

Остало
Молба доц. др Љиљане Кнежевић Наставно-научном већу да дâ сагласност за објављивање монографије под насловом Развијање вештине усменог излагања у настави енглеског језика на универзитету у едицији Е-дисертација. За рецензенте се предлажу: проф. др Надежда Силашки, Економски факултет, Београд, проф. др Татјана Глушац са Факултета за правне и пословне студије „Лазар Вркатић”, Нови Сад.

Молба проф. др Снежане Гудурић Наставно-научном већу да дâ сагласност за организовање продајне изложбе ученика и штићеника школе „Милан Петровић” у петак 16. и суботу 17. новембра 2018. године у оквири конференције Језици и културе у времену и простору.

Молба проф. др Снежане Гудурић Наставно-научном већу да дâ сагласност за штампање монографије IL MARE APPASSITO. La „Ballata di Rudi” di Elio Pagliarani аутора доц. др Кристијана Екера. За рецензенте се предлажу: проф. др Сања Рогић, Филозофски факултет Свеучилишта у Загребу, проф. др Елис Дегенги Олујић, Филозофски факултет Свеучилишта Јуре Добрила, Пула и проф. др Александра Блатешић, Филозофски факултет, Нови Сад. Трошкове сноси пројекат 178002.

Молба проф. др Јасмине Клеменовић координатора Центра за подршку студентима Наставно-научном већу да дâ сагласност за организовање осмонедеЉног тренинга вештина емоционалне регулације студената УНС-а који би се одржавао четвртком од 19 часова у учионици 115 током зимског семестра школске 2018/19. године. Активности са студентима би реализовали сарадници Центра: проф. др Љиљана Михић, доц. др Снежана Товиловић и др Тања Петровић.

Молба студентске организације Филики Хетерија Наставно-научном већу да дâ сагласност за одржавање састанака поводом XII Фестивала науке у Београду од стране Филики Хетерије сваког петка у току зимског семестра почев од 1. новембра 2018. године до 30. јануара 2019. године у периоду од 18:45 до 20:15.

Молба проф. др Зорана Пауновића, продекана за међународну сарадњу Наставно-научном већу да дâ сагласност да се за Еразмус+ координатора са Одсека за романистику уместо проф. др Татјане Ђурин именује др Вања Манић Матић.

Молба проф. др Владимира Баровића Наставно-научном већу да дâ сагласност за реализацију акције добровоЉног давања крви у просторијама Факултета 10. децембра 2018. године од 8 до 13 часова.

Молба проф. др Снежане Гудурић Наставно-научном већу да дâ сагласност да тематски зборник Језици и културе у времену и простору 8 буде штампан у суиздаваштву са Педагошким друштвом Војводине. Штампање ће се финансирати средствима са пројекта 178002. За рецензенте се предлажу: проф. др Октавија Неделку, Универзитет у Букурешту, проф. др Драган Коковић, редовни професор у пензији, Филозофски факултет Нови Сад, проф. др Татјана Пауновић, Универзитет у Нишу.

8. Сагласности – настава

Одсек за англистику
Молба проф. др Владиславе Гордић Петковић Наставно-научном већу да дâ сагласност за допуну студијског програма ОАС Енглески језик и књижевност, да се изборни предмет Род и приповедање (2+1) у акредитованим програмима из 2015. године укључен под шифрама 153УЗУ062, 15КККК52, 15ПКПК60 И 15СКСК051 уврсти у изборне предмете студијског програма Енглески језик и књижевност за осми семестар у оквиру изборне позиције 15ЕЈЕЈИ 22.

Одсек за социологију
Молба проф. др Валентине Соколовски Наставно-научном већу да дâ сагласност да се предмет Обрада и анализа података (шифра предмета 15СЦСЦ047, 3 ЕСПБ) из седмог семестр на ОАС Социологије премести у четврти семестар уместо предмета Историја науке (шифра предмета 15СЦСЦ025, 3 ЕСПБ) а Историја науке у седми .

9. Одсуства

Молба асистента Стефана Јањића Наставно-научном већу за плаћено одсуство у периоду од 7. до 16. новембра 2018. године ради одласка у Вашингтон и Сент Петербург, САД где ће учествовати у програму Open World, на семинару Реформа медија и етика у новинарству, у организацији Конгреса Сједињених Америчких Држава.

10. Ангажовање наставника на другим факултетима у школској 2018/19. години

Молба Учитељског факултета у Београду Наставно-научном већу да дâ сагласност за ангажовање проф. др Вирђиније Поповић за реализацију наставе и испита из предмета Румунски језик 1 (2+2) и Румунски језик 2 (0,5+1) у зимском семестру и Румунски језик 1 (2+2) у летњем семестру.

Молба Факултета техничких наука у Новом Саду Наставно-научном већу да дâ сагласност за ангажовање проф. др Сунчице Здравковић за реализацију наставе и испита из обавезних предмета Когнитивни процеси за инжињере (2+2) у зимском семестру и Биомедицинско инжењерство у когнитивним неуронаукама (3+2) у летњем семестру.

Молба Филолошког факултета у Београду Наставно-научном већу да дâ сагласност за ангажовање проф. др Адама Светлика за реализацију наставе и испита из предмета Словачке књижевности 5 и 7 са фондом часова 1+0 у зимском семестру и Словачке књижевности 6 и 8 са фондом часова 1+0 у летњем семестру.

Молба Медицинског факултета у Новом Саду Наставно-научном већу да дâ сагласност за ангажовање проф. др Петра Чоловића и доц. др Дејана Пајића за реализацију наставе и испита из предмета Примена статистичких метода у медицини са фондом часова 30+30 у зимском семестру на студијским програмима Клиничка истраживања, Јавно здравље и Предклиничка истраживања.

Молба Филозофског факултета у Београду Наставно-научном већу да дâ сагласност за ангажовање доц. др Милице Кисић за реализацију наставе и испита из предмета Латински језик 1 у зимском семестру и Латински језик 2 у летњем семестру до 1/3 радног времена.

На основу молбе Академије уметности у Новом Саду Одсек за психологију предлаже да се доц. др Александра Трогрлић ангажује за реализацију наставе и испита из предмета Психологија стваралаштва 1и 2 са фондом часова 2+0.

Молба Педагошког факултета у Сомбору Наставно-научном већу да дâ сагласност за ангажовање доц. др Алексеја Кишјухаса за реализацију наставе из предмета Социологија и Социологија образовања у летњем семестру на основним академским студијама до 1/3 радног времена.

На основу молбе Високе школе струковних студија за образовање васпитача у Новом Саду Одсек за словакистику предлаже да се доц. др Марина Шимак Спевакова ангажује за реализацију наставе и испита из предмета Методика развоја говора (на словачком језику) у зимском семестру и Словачка књижевност за децу (на словачком језику) у летњем семестру до 1/3 радног времена.

11. Ангажовање професора из пензије у школској 2018/19. години

Одсек за педагогију
Молба Одсека Наставно-научном већу да дâ сагласност да проф. др Маријана Косановић буде ангажована као ментор на ДАС Педагогије.

12. Предлог академских координатора за школску 2018/19

13. Предлог координатора и управника факултетских центара

За координатора Центра за бихејвиоралну генетику предлаже се проф. др Снежана Смедеревац.

За управника Центра за језике предлаже се доц. др Данијела Прошић Сантовац, са Одсека за англистику, за заменика се предлаже доц. др Бојана Ковачевић Петрпвић са Одсека за романистику, а за члана Већа доц. др Јасна Ухларик са Одсека за словакистику.

14. Предлог чланова Комисије за обезбеђење квалитета Факултета за период 2018–2021. године

1.         Продекан за послове акредитације, самовредновања и квалитет рада Факултета
2.         Продекан за наставу
3.         Студент продекан
4.         Председник Студенстког парламента
5.         проф. др Владимир Гвозден
6.         доц. др Аријана Лубурић Цвијановић
7.         др Стефан Нинковић
8.         доц. др Ненад Нинковић
9.         доц. др Наташа Радусин Бардић
10.       проф. др Ана Макишова
11.       доц. др Марица Шљукић
12.       проф. др Харгита Хорват Футо
13.       Секретар Факултета
14.       Управник Библиотеке
15.       Шеф Службе за студентска питања

15. Измене и допуне Правилника о раду Комисије за обезбеђење квалитета Факултета

16. Предлог чланова стручних већа Универзитета у Новом Саду

17. Усвајање предлога Одбора за доделу награде најбоЉем младом истраживачу или студенту докторских студија

18. Предлог кандидата за најбоЉег студента Факултета и Универзитета у Новом Саду у школској 2017/18. години

19. Разно

Проф. др Вирђинија Поповић поднела је извештај Наставно-научном већу о боравку на Универзитету Александру Јоан Куза у Јашију, Румунија у оквиру програма мобилности Еразмус+.

Проф. др Миливој Алановић поднео је извештај Наставно-научном већу са састанка одржаног у Министарству просвете, науке и технолошког развоја посвећеног интернационализацији универзитета у Републици Србији.

Доц. др Јасна Ухларик поднела је извештаје Наставно-научном већу о учешћу на међународном научном скупу Полислав XXII и учешћу на семинару у Словачкој.

Доц. др Душан Ристић поднео је извештај Наставно-научном већу о учешћу на међународној научној конференцији на Универзитету Милано-Бикока у Милану, Италија.

Доц. др Драгољуб Перић поднео је извештаје Наставно-научном већу о учешћу на 48. Међународном сусрету слависта у Вукове дане и учешћу на XVI Међународном конгресу слависта који су одржани у Београду.

Проф. др Владан Гавриловић поднео је извештај Наставно-научном већу о учешћу на међународном научном скупу Дунав у хрватској повијести и култури који је одржан у Вуковару и Славонском Броду.

Проф. др Слободан Бјелица поднео је извештај Наставно-научном већу о учешћу научном скупу Велики рат (1914–1918) у мемоарима и ратним дневницима који су организовали Народни музеј у Нишу и Филозофски факултет у Нишу.

Проф. др Владимир Гвозден поднео је извештај Наставно-научном већу о учешћу на Међународној конференцији May ’68 at 50, Yugoslavia at 75 који је одржан у Љубљани.

Проф. др Наташа Киш поднела је извештај Наставно-научном већу о учешћу на симпозијуму Андрићева сунчана страна који је одржан у Херцег Новом.

Проф. др Ивана Антонић поднела је извештај Наставно-научном већу о учешћу на симпозијуму Андрићева сунчана страна који је одржан у Херцег Новом.

Миладин Трифковић поднео је извештај Наставно-научном већу о посети Београдском сајму.

Проф. др Дојчил Војводић поднео је извештај Наставно-научном већу о учешћу на 11. међународном симпозијуму Андрићева сунчана страна који је одржан у Херцег Новом.

Проф. др Јанко Рамач и др Даниела Марчок поднели су извештај Наставно-научном већу о учешћу на међународној конференцији Човек са хендикепом у књижевности за децу и омладину и у инклузивној едукацији (Človek so znevýhodnením (postihnutim hendikepom) v literatúre pre deti a mládež a v inkluzívnej edukácii) који је одржан у Прешову.

Проф. др Радмила Бодрич поднела је извештај Наставно-научном већу о учешћу на међународном научном скупу Teaching Languages and Cultures in the Post-Method Era: Challenges and Perspectives (TLC 2018) који је одржан у Нишу.

Доц. др Драгољуб Перић поднео је извештај Наставно-научном већу о учешћу на XII међународном научном скупу Српски језик, књижевност, уметност (Тема: Бебе) који је одржан у Крагујевцу.

Проф. др Снежана Гудурић поднела је извештај Наставно-научном већу о учешћу на научном скупу Материјална и духовна култура Срба у мултиетничким срединама и/или периферним областима који је одржан у Темишвару, Румунија.

Доц. др Бојана Ковачевић Петровић поднела је извештај Наставно-научном већу о учешћу на Међународном хиспанистичком скупу одржаном од 24. до 26. октобра 2018. године у Будимпешти, Мађарска.

Проф. др Сабина Халупка Решетар поднела је извештај Наставно-научном већу о боравку на Универзитету Беира Интериор у Ковиљи, Португалија у оквиру пројекта мобилности Еразмус+.

Проф. др Светозар Бошков поднео је извештаје Наставно-научном већу о организацији научног скупа Смедеревски крај и Подунавље кроз историју и о учешћу на манифестацији Ноћ истраживача 2018.

Проф. др Горан Васин и доц. др Ненад Нинковић поднели су извештај Наставно-научном већу о учешћу на две међународне конференције.

Проф. др Небојша Мајсторовић поднео је извештај Наставно-научном већу о сврси, структури и усвајању Покрајинског антикорупцијског плана као и о обавезама Филозофског факултета које из Плана следе.

Декан Филозофског факултета
Проф. др Ивана Живанчевић Секеруш, с.р.

 

Врх стране