6. седницa Наставно-научног већа у 2018. години

Декан Филозофског факултета сазива 6. седницу Наставно-научног већа Филозофског факултета која ће се одржати у четвртак 5.7.2018. године, са почетком у 10 часова у сали за седнице, за коју предлаже следећи

ДНЕВНИ РЕД

1. Информације декана и продекана

2. Усвајање записника са 5. седнице Наставно-научног већа

3. Усвајање коначне ранг листе за упис кандидата у прву годину основних студија школске 2018/19. године

4. Утврђивање предлога Статута Филозофског факултета

5. Усвајање извештаја о оцени докторске дисертације

Одсек за компаративну књижевност
мр Жаклина Дувњак Радић (прилог)

6. Усвајање Извешатај о подобности кандидата, теме и ментора за израду докторске дисертације (докторске студије)

Језик и књижевност
Наташа Дракулић (прилог)

7. Именовање комисије за оцену магистарске тезе

Одсек за педагогију
Кандидат: Биљана Вујасин,
тема: Савремене теоријске основе методе спречавања у моралном васпитању. Комисија: др Јована Милутиновић, ред. проф. за ужу научну област Педагогија, др Радован Грандић, ред. проф. (у пензији) за ужу научну област Педагогија, ментор и др Александар Стојановић, ванред. проф. за ужу научну област Педагогија, Учитељски факултет у Београду.

8. Усвајање извештаја о стицању истраживачког звања

Александар Гајић (прилог)
Драгана Лазић Стојковић (прилог)

9. Сагласности

Одсек за психологију
Молба проф. др Сунчице Здравковић за сагласност за пријаву на конкурс код Министарства просвете, науке и технолошког развоја ради учешћа на конкурсу за суфинансирање научне и технолошке сарадње између Републике Србије и Републике Италије за период 2019-2021. године.

Одсек за педагогију
Молба проф. др Јоване Милутиновић, доц. др Биљане Лунгулов, др Милене Летић Лунгулов, Оље Џикић и Бојане Тривуновић за сагласност за пријаву на конкурс код Министарства просвете, науке и технолошког развоја ради учешћа на конкурсу за суфинансирање научне и технолошке сарадње између Републике Србије и Републике Словачке за период 2019-2020. године.

Одсек за српски језик и лингвистику
Молба Одсека за српски језик и лингвистику да се доц. др Душанки Вујовић дâ сагласност за учешће на 48. Међународном научном састанку слависта у Вукове дане који ће се одржати од 13. до 16. септембра 2018. године на Филолошком факултету у Београду.

Молба Одсека за српски језик и лингвистику да се доц. др Страхињи Степанову дâ сагласност за учешће на 48. Међународном научном састанку слависта у Вукове дане који ће се одржати од 13. до 16. септембра 2018. године на Филолошком факултету у Београду.

Одсек за хунгарологију
Молба Одсека за хунгарологију да се проф. др Харгити Хорват Футо да сагласност за боравак на Универзитету Етвеш Лоранд у Будимпешти у периоду од 17. до 21. септембра 2018. године.

10. Одсуства

Одсек за психологију
Молба проф. др Снежане Смедеревац, проф. др Петра Чоловића и доц. др Дејана Пајића, за плаћено одсуство у периоду од 18. до 23.септембра 2018. године ради студијске посете Голдсмитсу, Универзитет у Лондону.

Одсек за филозофију
Молба проф. др Жељка Калуђеровића за плаћено одсуство ради учешћа на симпозијуму Fourth International philosophical Dialogue East-West: Bioethics in Crossroads, који ће се одржати од 3. до 5. октобра 2018. године у Скопљу и Битољу.

Молба проф. др Жељка Калуђеровића за плаћено одсуство ради учешћа на конференцији Second International Bioethical Conference: Bioethics-The Sign of New Era, која ће се одржати од 6. до 8. октобра 2018. године у Охриду.

Молба проф. др Жељка Калуђеровића за плаћено одсуство ради учешћа на на научном скупу са међународним учешћем Бањалучки новембарски сусрети 2018, који ће се одржати у Бања Луци 16. новембра 2018. године.

Молба проф. др Драгана Прола за плаћено одсуство ради учешћа на конференцији Europe at the Crossroads of Contemporary World 100 Years after the Great War која ће се одржати у Кому од 5. до 9. октобра 2018. године.

Центар за језике
Молба Наташе Пешић, лектора за плаћено одсуство у периоду од 15. до 30. јула 2018. године ради учешћа у Летњем кампу у Кини у организацији Конфуцијевог института.

11. Ангажовање наших наставника на другим Факултетим у школској 2018/19. години

Молба Академије уметности за сагласност за ангажовање наставника за рад до 30% пуног радног времена у школској 2018/19. години:

1. Проф. др Марија Зотовић Костић
  2. Проф. др Жолт Лазар
  3. проф. др Драган Проле
  4. проф. др Оливера Кнежевић Флорић
  5. проф. др Марија Пастор Кичи
  6. проф. др Душанка Митровић
  7. проф. др Слађана Зуковић
  8. проф. др Јелена Ђерманов
  9. проф. др Дејан Средојевић
  10. проф. др Јелена Шакотић Курбалија
  11. проф. др Јасмина Пекић
  12. проф. др Уна Поповић
  13. др Марио Лигуори
  14. Давор Мензилџић

Молба Филозофског факултета Пале за ангажовањем проф. др Владимира Баровића ради извођења дела наставе у школској 2018/19. години до 30% пуног радног времена за предмете Новинарство и електронски медији (зимски семестар) и Новарство и штампани медији (летњи семестар).

12. Разно

Извешатај Маје Бјелице Андонов о боравку на Универзитету Софија Антиполи у Ници у оквиру ЕРАСМУС+ програма (прилог).

Извештај др Стевана Брадића о боравку на Универзитету Бамберугу, Немачка у оквиру ЕРАСМУС+ програма (прилог).

Декан Филозофског факултета
Проф. др Ивана Живанчевић Секеруш