Tribina „Tehnologija i javna komunikacija: šta nas čeka 2040. godine?“

Opšte

Tribina na temu „Tehnologija i javna komunikacija: šta nas čeka 2040. godine?“ biće održana u četvrtak, 14. 3. 2024. godine u 19 časova (kino-sala Filozofskog fakulteta).

Na tribini će učestvovati:

- prof. dr Tijana Prodanović, astrofizičarka i promoterka nauke,
- Iva Parađanin, osnivačica i urednica podkasta Tampon zona,
- Mila Bajić, ekspertkinja Šer fondacije.

Tribina je organizovana u sklopu projekta „Mediji 2040: Osnaživanje mladih zagovarača za slobodu medija na Zapadnom Balkanu“. Mreža od šest javnih univerziteta na Zapadnom Balkanu okupila je grupu od 40 studenata novinarstva i komunikologije iz Novog Sada, Podgorice, Prištine, Sarajeva, Skadra i Skoplja, koji su zajedno radili na osmišljavanju budućnosti medija. Nakon mapiranja trenutne situacije i trendova u medijskoj sferi, uz pomoć stručnjaka, formulisali su zajedničku viziju za region Zapadnog Balkana. Ova vizija biće predstavljena na tribini.

Projekat podržava Ambasada Kraljevine Holandije u Beogradu kroz Holandski fond za regionalnu saradnju - MATRA program.

• /uploads/attachment/vest/885/media_2040.png