Letnjoj školi srpskog jezika i Centru za za srpski jezik kao strani Povelja Matice srpske

Opšte

Na svečanosti održanoj u ponedeljak, 18. decembra 2023. godine, u Svečanoj sali Matice srpske uručene su Povelje Matice srpske za negovanje srpske jezičke kulture za 2023. godinu, a povelju je dobila i Međunarodna letnja škola srpskoga jezika, kulture i istorije i Centar za srpski jezik kao strani za promovisanje i popularizaciju srpskog jezika van granica Republike Srbije.

Međunarodna letnja škola Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu osnovana je 1996. godine sa zadatkom da populariše i širi učenje srpskog jezika, podstiče i unapređuje upoznavanje sa srpskom književnošću, kulturom i istorijom izvan granica Republike Srbije. Brzo je stekla međunarodnu reputaciju za inovativne i efektne načine podučavanja.

Na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu, pri Odseku za srpski jezik i lingvistiku, od školske 2002/03. godine postoji Centar za srpski jezik kao strani, u kojem polaznici uče srpski jezik i upoznaju se sa srpskom kulturom i istorijom.

• /uploads/attachment/vest/859/letnja_skola_nagrada.png