Student anglistike Vladimir Bujak pobednik takmičenja „Building Bridges”

Opšte

Student Vladimir Bujak, sa Odseka za engleski jezik i književnost našeg Fakulteta, osvojio je prvo mesto na EUGLOH video takmičenju pod nazivom „Building Bridges”, organizovanom za studente partnerskih univerziteta u susret Godišnjem samitu Alijanse održanom na Univerzitetu u Lundu od 12. od 14. juna 2023. godine. Troje finalista – po jedan student sa Univerziteta u Lundu, Univerziteta u Segedinu i Univerziteta u Novom Sadu – predstavili su svoje video radove na završnoj ceremoniji poslednjeg dana Godišnjeg samita 14. juna, nakon čega su im uručena i priznanja.

„Koja je najvažnija veština koju ste do sada naučili na univerzitetu i kako je koristite da ostvarite pozitivan uticaj?“ bilo je pitanje na koje je trebalo da studenti odgovore u svom video radu. Od učesnika se zahtevalo da naprave video klip u trajanju od najduže tri minuta, kojim je trebalo da predstave način na koji su veštine koje su stekli tokom studiranja doprinele stvaranju neke pozitivne promene ili ostvarivanju pozitivnog uticaja u različitim društvenim sferama. O pobednicima je odlučivao žiri kojeg su činili predstavnici EUGLOH partnerskih univerziteta iz oblasti komunikacija, kao i jedan studentski predstavnik.

Za Vladimira Bujaka to je veština upravljanja vremenom koju je iskoristio da kreira aplikaciju za pisanje beleški koja je u mogućnosti da brzo sintetizuje informacije i predstavi ih u lako čitljivom formatu. U svom pobedničkom video radu pod nazivom „Reinventing Time Management“, Vladimir je predstavio osnovnu motivaciju za ovaj projekat koja je bila da provede manje vremena u pisanju beleški tokom studija i pripreme ispita, a više vremena sa svojom porodicom.

Čestitamo kolegi Vladimiru Bujaku!

Foto: eugloh_uns

Pobednički video:

• /uploads/attachment/vest/783/eugloh_naslovna.png
  • /uploads/attachment/vest/783/Screenshot_2023-07-19_at_11-53-46_Eugloh_-_University_of_Novi_Sad___eugloh_uns__Instagram.png
  • /uploads/attachment/vest/783/Screenshot_2023-07-19_at_11-54-35_Eugloh_-_University_of_Novi_Sad___eugloh_uns__Instagram.png
  • /uploads/attachment/vest/783/Screenshot_2023-07-19_at_11-55-11_Eugloh_-_University_of_Novi_Sad___eugloh_uns__Instagram.png