Delegacija ZISU posetila Filozofski fakultet

Opšte

Delegacija Univerziteta za međunarodne studije u Džeđangu (ZISU), iz grada Hangdžoua u Kini, 17. jula 2023. godine posetila je Filozofski fakultet Univerziteta u novom Sadu. Na čelu kineske delegacije bio je Džao Venbo, potpredsednik Saveta ZISU, Vang Jitinig, prodekan Fakulteta za evropske jezike i kulture, Lu Veibin, zamenik direktora Univerzitetske kancelarije, i Guo Siaosiao, zamenik direktora Kancelarije za podršku studentima. Goste je primila dekanica Fakulteta Ivana Živančević Sekeruš, a sastanku su prisustvovali i Tomislav Bukatarević i Aleksandra Mirković iz Kancelarije za međunarodnu saradnju i projekte.

Sastanak je protekao u prijatnoj i prijateljskoj atmosferi i razgovoru o mogućim oblicima saradnje. Tokom sastanka potpisan je i Memorandum o razumevanju između Filozofskog fakulteta i ZISU.

• /uploads/attachment/vest/781/naslovna.png
  • /uploads/attachment/vest/781/IMG_4592_1.png