Uloga i značaj obrazovanja u savremenom društvu

Poziv za učešće na međunarodnom naučnom skupu
ULOGA I ZNAČAJ OBRAZOVANJA U SAVREMENOM DRUŠTVU

Filozofski fakultet Univerziteta Crne Gore
Nikšić, 20. i 21. septembar 2024. godine

Poštovana/i,

povodom 50 godina Univerziteta Crne Gore, Filozofski fakultet Univerziteta Crne Gore u saradnji sa Filozofskim fakultetom Univerziteta u Novom Sadu (Republika Srbija) organizuje međunarodni naučni skup koji će biti održan 20. i 21. septembra 2024. godine u Nikšiću na Filozofskom fakultetu. Tema skupa je „Uloga i značaj obrazovanja u savremenom društvu“. Uvažavajući Vaš doprinos u oblastima koje navedena tema obuhvata, pozivamo Vas da učestvujete u radu ovog skupa.

Na skupu se očekuju radovi teorijskog i empirijskog karaktera u kojima se razmatraju pojedina pitanja u vezi sa glavnom temom, a iz perspektive društvenih i humanističkih nauka. Interdisciplinarni radovi su takođe dobrodošli.

Prijavu za učešće na skupu sa temom saopštenja i rezimeom na crnogorskom/srpskom/bosanskom/ hrvatskom i  engleskom jeziku možete poslati do 1. juna 2024. godine na elektronsku adresu naucni.skup2024@ucg.ac.me.

Tekst rezimea treba da sadrži sažete informacije o sadržaju saopštenja. Potrebno je jasno naznačiti predmet i cilj rada, hipoteze, metod istraživanja i osnovne nalaze. Obim rezimea ne bi trebalo da prelazi 1400 znakova sa razmacima.

Jedan rezime može maksimalno da prijavi tri koautora, a jedan autor može na skupu da ima najviše dve prijave.

Radni jezici skupa su crnogorski-srpski, bosanski, hrvatski i engleski jezik. Obavještenje o prihvatanju teme i rezimea biće poslato do 1. avgusta 2024. godine. Zbornik rezimea biće urađen u elektronskoj formi. Kompletne radove treba poslati do 31. januara 2025. godine. Uputstvo za pripremu radova biće poslato naknadno, nakon održanog skupa. Recenzirani radovi biće publikovani u specijalnim brojevima časopisa „Vaspitanje i obrazovanje“ i „Metodika nastave“.

Molimo Vas da poziv proslijedite kolegama koji bi mogli biti zainteresovani za učešće na skupu.

Kontakt osoba za dodatne informacije je prof. dr Marijan Premović (imejl: naucni.skup2024@ucg.ac.me.).

Sa zadovoljstvom Vas očekujemo na skupu.

Prijavni obrazac ćirilica/latinica

Programski odbor skupa