Međunarodna letnja škola novinarstva, međunarodna naučna konferencija i međunarodni festival studentskih radova Odseka za žurnalistiku

Vreme 09. septembar 2019. 09:52

Međunarodna letnja škola novinarstva „Nove tehnologije – nove odgovornosti“, 11. međunarodna naučna konferencija „Mostovi medijskog obrazovanja“ i 6. međunarodni festival studentskih radova „On the Record“ održavaju se u periodu od 9. do 14. septembra na Filozofskom fakultetu i kulturnoj stanici dvorca „Eđšeg“.

Na ovim manifestacijama učestvuje više od 100 studenata, nastavnika, saradnika, naučnika i medijskih stručnjaka iz 13 zemalja: Albanije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Crne Gore, Grčke, Hrvatske, Kipra, Mađarske, Nigerije, Rumunije, Severne Makedonije, Slovenije i Srbije. Manifestacije se organizuju u sklopu obeležavanja 65 godina Filozofskog fakulteta i 15 godina Odseka za medijske studije.

Manifestacije su pomogli: Fondacija “Hans Zajdel”, Misija OEBS-a u Srbiji, Ambasada SAD-a u Srbiji, Fondacija “Zoran Đinđić”, “OPENS 2019 – Omladinska prestonica Evrope Novi Sad” i Pokrajinski sekretarijat za visoko obrazovanje i naučno-istraživačku delatnost.

• /uploads/attachment/najava/63/DSC_3958-1.jpg