Боравак студената и професора Одсека за медијске студије на форуму FutuRise Media у Скадру

Опште

Студенти и професори Одсека за медијске студије боравили су у Скадру од 24. до 28. јануара на форуму FutuRise Media, који је организован у оквиру пројекта „Медији 2040: Оснаживање младих заговарача за слободу медија на Западном Балкану“.

Кроз интерактиван и инклузиван процес, студенти су радили на стварању своје визију будућности медијске сфере, оне будућности у којој би 2040. године волели да раде као искусни медијски професионалци.

Пројектом „Медији 2040“ координира Филозофски факултет у Новом Саду, а у њему учествује преко 50 студената и професора новинарства, медијских студија, комуникологије и односа с јавношћу са универзитета у Новом Саду, Подгорици, Приштини, Сарајеву, Скадру и и Скопљу. Главни циљеви многобројних активности у којима учествује шест високошколских институција јесу јачање слободе говора и сарадње у региону.

Пројекат подржава Амбасада Краљевине Холандије у Београду кроз Холандски фонд за регионалну сарадњу - МАТРА програм и трајаће до априла.

• /uploads/attachment/vest/870/prva.png
  • /uploads/attachment/vest/870/DSC_0718.png