Литерарни конкурс Одсека за српску књижевност: КЊИГА СЕ КАЖЕ ШУМА

Филозофски факултет
Одсек за српску књижевност

ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС

Ове године славимо неколико значајних јубилеја еколошке и фантастичне књижевности: четрдесет година од објављивања романа “Беснило” Борислава Пекића, двадесет година од епске еколошке фантазије “Авен и јазопас у земљи Ваука” Уроша Петровића, те педесет година еколошких научнофантастичних прича „Свет се каже шума” и „Пространије од царства и спорије” Урсуле Ле Гвин.

У то име, Одсек за српску књижевност Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду, покреће наградни књижевни конкурс за ученике средњих школа на тему екологије, еколошке свести, природе, технологије, културе и књижевности

•    Форма рада је слободна и у обзир долазе сви познати и популарни књижевни облици: проза, поезија, драмски текст, есеј, сценарио, стрип, манга, жанровска дела (научна фантастика, епска фантазија, крими-прича), fan fiction итд.
•     Обим рада не сме прећи 1500 речи.
•     Конкурс је отворен до 15. маја 2023.
•     Резултати конкурса ће бити објављени крајем маја 2023.
•     Награде, као и дипломе и похвале, биће уручене на пригодној свечаности.
•     Радове слати путем електронске поште на мејл: srpskaknj@ff.uns.ac.rs, са назнаком „За литерарни конкурс КЊИГА СЕ КАЖЕ ШУМА”.
•     Уз рад доставити: име и презиме ученика, назив и место школе.

• /uploads/attachment/vest/718/knjiga_se_kaze_suma_m.png
Врх стране