Обавештење за студенте Филозофског факултета о новом начину рада Факултета и календару испитних рокова

Опште

Министарство просвете, науке и технолошког развоја у свом допису (бр. 243/2020/06) од 5.05.2020. године обавестило је високошколске установе да се од 15. маја 2020. године наставља са радом у зградама установа. У складу с тим, рад на Филозофског факултета одвијаће се на следећи начин:

• Са наставом на даљину завршава се 15. маја. Након тога организује се полагање колоквијума и испита у згради факултета.
  • Електронске консултације са наставницима настављају се и након завршетка наставе на даљину и одвијају се свакодневно и континуирано током трајања испитних рокова.
  • У периоду од 15.05. до 24.05. организује се полагање колоквијума и других предиспитних обавеза које се нису могле извести онлајн. Предметни наставници обавестиће студенте о терминима колоквијума и других предипитних обавеза. Осим тога, информације о томе биће доступне и на студентским веб-налозима.
  • Промене у радном календару дефинисане су уз консултације са Студентским парламентом Филозофског факултета, и нови термини испитних рокова изгледају овако:

Испитни рок

Пријава испита

Термин

Надокнада априлског рока

Од 15.05. до 19.05. 2020.

Од 25.05. до 7.06. 2020.

Јунски рок

Од 5.06. до 9.06.  2020.

Од 11.06. до 29.06. 2020.

Од 3.07. до 5.07. 2020.

Јулски рок

Од 6.7. до 8.7. 2020.

Од 10.07. до 28.07. 2020.

Септембарски рок

Од 17. 08. до 19.08. 2020.

Од 24.8. до 13.9. 2020.

Октобарски рок

Од 15. 09. до 17. 09. 2020.

Од 21. 09. до 30.09. 2020.

Октобарски рок 2 (сваки студент може да пријави само један испит у овом року)

Од 30.9. до 2.10. 2020.

Од 5.10. до 11.10. 2020.

• У термину надокнаде априлског испитног рока (25.05. – 7.06.) могу се пријавити испити из предмета које су студенти похађали током зимског или ранијих семестара. Од јунског рока и надаље студенти пријављују и испите из предмета које су имали у летњем семестру ове школске године.
  • У свим испитним роковима до краја школске године, цена испита иста је као у редовним роковима.
  • Распореди испита убрзано се раде и биће благовремено истакнути на сајту Филозофског факултета.
  • Од 15. маја наставља се са одбранама мастер радова и докторских дисертација у згради Факултета, без присуства већег броја особа у публици.
  • Како су капацитети учионица морали бити смањени, за писмене испите са већим бројем пријављених студената распоредом испита биће одређено више термина/учионица. Студентска служба ће распоредити пријављене студенте у расположиве термине, и о томе их обавестити преко веб сервиса.
  • На предметима на којима су испити само писмени, студенти се о резултатима обавештавају електронски. Оцене се након испита одмах заводе у ФИС, а уписивање оцене у индекс одлаже се док се за то не стекну епидемиолошки погоднији услови, посебно на испитима којима је приступио велики број студената.Студент који, по добијању резултата испита, жели увид у тест/писмени рад, у договору са предметним наставником заказује усмене консултације у згради Факултета.
  • Усмени испити одвијаће се према распореду испита у учионицама или кабинетима.
  • Информације о начину наручивања и подизања књига из библиотеке и раду Студентске службе, објављене су на сајту Филозофског факултета.
  • За време боравка у згради Филозофског факултета студенти су у обавези да се придржавају следећег:
    • Ношење маске и рукавица обавезно је током боравка у згради Факултета.
    • При уласку у зграду Факултета обавезан је пролазак кроз дезобаријеру која је постављена на улазним вратима.
    • Дезинфекција руку обавља се при уласку у зграду и при уласку у учионицу. Распршивачи са дезинфекционим средством налазе се на пулту код портирнице, као и код врата сваке учионице.
    • Прозори у учионицама и кабинетима за време одржавања испита држе се отвореним.
    • У учионицама студенти заузимају места према већ направљеном распореду седења. Столови и столице у учионицама постављени су на довољној удаљености.
    • У АМФ места се попуњавају на следећи начин: сваки други ред остаје празан, две столице празне између студената.
    • Строго придржавање термина испита предвиђених распоредом, неопходно је како не би дошло до преклапања испита и стварања гужве по ходницима.
    • Задржавање у згради Факултета дуже него што је потребно за полагање испита још увек није дозвољено. У зграду се улази 10 минута пре испита, а излази одмах по завршетку испита.
    • Апелујемо на студенте да се и на простору испред зграде Филозофског факултета придржавају прописаних превентивних мера.

Захваљујемо се свим студентима што поштују нови начин рада у згради Факултета, прописане епидемиолошке мере и одговорно воде рачуна о споственом и туђем здрављу.

Обавештење (пдф)

• /uploads/attachment/vest/260/studenti_novo.jpg