6. седница Наставно-научног већа

Декан Филозофског факултета сазива 6. седницу Наставно-научног већа Филозофског факултета, која ће се одржати у уторак, 9. 7. 2019. године, са почетком у 10 часова у сали за седнице, за коју предлаже следећи

ДНЕВНИ РЕД

1. Информације декана и продекана

2. Усвајање записника са 5. седнице Наставно-научног већа

3. Усвајање коначне ранг листе за упис кандидата у прву годину основних студија школске 2019/20. године

4. Усвајање извештаја о оцени докторске дисертације

Одсек за српску књижевност
мр Јасмина Кнежевић

5. Усвајање извештаја о подобности кандидата, теме и ментора за израду докторске дисертације (докторске студије)

Социологија
мср Марина Недељковић, (прилог)

6. Именовање комисије за стицање научног звања

Кандидат: др Слађана Марић, Комисија: др Милица Андевски, редовни професор за ужу научну област Педагогија, Филозофски факултет, Нови Сад, председник Комисије, др Светозар Дунђерски, редовни професор за ужу научну област Педагогија, Филозофски факултет, Нови Сад, др Гордана Будимир Нинковић, редовни професор за ужу научну област Општа педагогија са методологијом, Факултет педагошких наука, Крагујевац.

7. Усвајање извештаја о стицању истраживачког звања

мср Јована Петровић

8. Одсуства

Одсек за германистику
Молба мср Ане Митревски Наставно-научном већу за плаћено одсуство у периоду 1. октобра 2019. године до 18. фебруара 2020. године ради завршетка докторске дисертације.

9. Сагласности

Одсек за англистику
Молба проф. др Маје Марковић Наставно-научном већу да дâ сагласност за снимање у студију Филозофског факултета за потребе републичког пројекта TR 32035.

Одсек за медијске студије
Молба доц. др Јелене Клеут Наставно-научном већу да дâ сагласност за учешће на Еразмус+ КА2 пројекту под називом Интердисциплинарни програми кратког циклуса у креирању и анализи јавних политика. Координатор на пројекту је доц. др Јасна Атанасијевић, Природно-математички факултет, Нови Сад.

Молба Одсека Наставно-научном већу да дâ сагласност да код Ерсте банке конкурише за спонзорство за награде које би биле додељене у оквиру студентског фестивала On the records.

Молба Одсека Наставно-научном већу да дâ сагласност да у периоду од 10. до 12. октобра 2019. године буде домаћин радионице за студенте новинарства, која би се организовала у сарадњи са Универзитетом Ховест из Кортрејка, Белгија.

Одсек за хунгарологију
Молба Одсека Наставно-научном већу да дâ сагласност за организовање републичког такмичења средњошколаца из матерњег (мађарског) језика.

Молба Одсека Наставно-научном већу да дâ сагласност да се Јудит Јухас, апсолвент на Одсеку, ангажује као волонтер у семинарској библиотеци Одсека.

10. Ангажовање наставника на другим факултетима у школској 2019/20. години

Молба Филозофског факултета на Палама Универзитета у Источном Сарајеву Наставно-научном већу да дâ сагласност за ангажовање проф. др Владимира Баровића за реализацију наставе и испита на предмету Новинарство и електронски медији, 3 часа предавања у зимском семестру и Новинарство и штампани медији са 3 часа предавања у летњем семестру.

11. Ангажовање лектора странаца у Центру за језике у школској 2019/20. години

Молба Центра Наставно-научном већу да дâ сагласност да се Софија Лопеш Марињо, лектор за португалски језик, Василеос Папаконстантину, лектор за грчки језик, Ердинч Каплан, лектор за турски језик и Томислав Ћужић, лектор за хрватски језик ангажују у школској 2019/20. години.

12. Ангажовање демонстратора у школској 2019/20. години (прилог)

13. Разно

Проф. др Павле Секеруш поднео је извештај Наставно-научном већу о боравку у Букурешту, Румунија од 15. до 18. јуна 2019. године.

Проф. др Јанко Рамач поднео је извештаје Наставно-научном већу о учешћу на научној конференцији Други карпатски симпозијум – VII Међународна научна конференција Лемки, Бојки, Хуцули, Русини – историја и садашњост, духовна и материјална култура.

Доц. др Драгољуб Перић поднео је извештај Наставно-научном већу о боравку на Универзитету у Халеу, Немачка у оквиру програма мобилности Еразмус +.

Др Љиљана Ћук, библиотекар у Централној читаоници, поднела је извештај Наставно-научном већу о боравку на Јагелонском универзитету у Кракову, Пољска у оквиру програма мобилности Еразмус +.

Доц. др Уна Поповић поднела је извештај Наставно-научном већу о боравку у Порту Португал у периоду од 19. до 26. маја 2019. године.

Проф. др Вирђинија Поповић поднела је извештај Наставно-научном већу о учешћу на међународној конференцији која је одржана у периоду од 30. маја до 1. јула 2019. године у Познању, Пољска .

Доц. др Јелена Клеут поднела је извештај Наставно-научном већу о учешћу на самиту Глобалне мреже уредника који је одржан у Солуну, Грчка у периоду од 12. до 16. јуна 2019. године.

Проф. др Исидора Бјелаковић поднела је извештај Наставно-научном већу о учешћу на научном скупу Српско писано насљеђе и историја средњовјековне Босне и ХУма који је одржан од 21. до 22. јуна 2019. године у Требињу.

Асистент Горан Рујевић поднео је извештај Наставно-научном већу о студијском боравку на Институту за филозофију Универзитета у Варшави, Пољска у периоду од 1. до 30. јуна 2019. године.

Декан Филозофског факултета
                                                                             Проф. др Ивана Живанчевић Секеруш