Одржан састанак са послодавцима у вези са стручном праксом

Опште

На Филозофском факултету је 29.9.2022. године одржан састанак са представницима различитих установа културе, медијских кућа, издавачке и новинске делатности, невладиних организација, удружења, пословних фирми и компанија. Састанак су водили проф. др Миливој Алановић, продекан за послове акредитације, самовредновања и праћења квалитета рада Факултета, и проф. др Јасмина Коџопељић, продеканица за наставу. Састанак је био динамичан и конструктиван и радује спремност послодаваца да прихвате наше студенте на стручну праксу у своје радне организације.

Национални савет за високо образовање је раније усвојио стандарде за акредитацију по којима на завршним годинама студија првог и другог циклуса студенти имају обавезну стручну праксу. Тако је и Филозофски факултет у Новом Саду у своје новоакредитоване програме овај предмет унео у све курикулуме, у којима се предвиђа стручна пракса у трајању од 90 радних сати, или 3 ЕСПБ. Наш факултет ће ове године уписати прву генерацију студената на мастерским студијама који ће бити у обавези да обаве стручну праксу у некој радној организацији, а у питању су студенти језика и књижевности (српског језика и књижевности, затим мађарског, румунског, словачког, русинског, енглеског, немачког, француског, руског, италијанског и шпанског језика), историје, филозофије и социологије.

• /uploads/attachment/vest/637/1664453901321.png
  • /uploads/attachment/vest/637/1664453901333.png