Њ. Е. амбасадор Републике Кореје одржао је специјално предавање студентима Филозофског факултета

Опште

Њ. Е. Хјонг-ћан Че, амбасадор Републике Кореје у Србији, одржао је специјално предавање студентима Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду под називом „Разумевање Кореје: прошлост и садашњост“.

На овом предавању, које је се одржало у онлајн формату, учествовало је око 60 студената Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду, као и Института Кинг Сејонг.

Амбасадор је представио општу историју Републике Кореје као и економски развој, који је довео до претварања њеног међународног статуса од државе примаоца до државе донатора. Такође је представио корејски талас -K-Move, или Hallyu, безбедносно окружење око Корејског полуострва и билатералне односе између Кореје и Србије.

Ученици су показали велико интересовање за различите аспекте Кореје представљане током предавања. Након предавања, студенти су постављали бројна питања међу којима су и разлог зашто две Кореје користе различите називе земаља, ситуацију пребега у Северној Кореји и њихову интеграцију у корејско друштво, разлог некоришћења дијалекта у јавном емитовању и могућност билатералног решавања међукорејских питања.

• /uploads/attachment/vest/488/amb_republike_koreje_m2.png
  • /uploads/attachment/vest/488/1fd15c42-8aa5-4084-b3bd-8394148a3351.png