Одсеку за словакистику ФФ УНС додељено признање Националног савета словачке националне мањине

Опште

Свечана седница Националног савета словачке националне мањине у Србији одржана је у четвртак 12. августа 2021. г. у Бачком Петровцу у оквиру овогодишњих Словачких народних свечаности. Национални савет је овом приликом Одсеку за словакистику Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду доделио Плакету Националног савета словачке националне мањине за изузетан допринос развоју образовања словачке националне мањине у Србији приликом 60. годишњице организованог изучавања словачког језика и књижевности.

Шеф Одсека за словакистику доц. др Јасна Ухларик је приликом преузимања Плакете истакла да ово признање припада целом наставничком колективу Одсека за словакистику, студентима и сарадницима, као и руководству Филозофског факултета које настоји да пружи најбоље могуће услове да образовање на матерњем језику овдашњих националних заједница опстане. Ово признање јесте подстицај за будући научни и стручни рад појединаца, као и колектива, који треба да помера границе досадашњих достигнућа и тиме доприноси очувању и развоју овдашње словакистике и словачке културе.

Oddeleniu slovakistiky FF UNS významné ocenenie Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny

Národnostná rada slovenskej národnostnej menšiny v Srbsku vo štvrtok 12. augusta 2021 v Báčskom Petrovci Oddeleniu slovakistiky Filozofickej fakulty Univerzity v Novom Sade udelila Plaketu Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny v Srbsku za výnimočný prínos k rozvoju vzdelávania slovenskej národnostnej menšiny v Srbsku pri príležitosti 60. výročia organizovaného vyučovania slovenského jazyka a literatúry.

Vedúca Oddelenia slovakistiky doc. Dr. Jasna Uhláriková pri preberaní Plakety vyzdvihla, že dané ocenenie patrí celému pedagogickému kolektívu Oddelenia slovakistiky, študentom a spolupracovníkom, ako aj vedeniu Filozofickej fakulty, ktoré sa snaží vytvárať čo najlepšie podmienky, aby vzdelávanie v materinskom jazyku tunajších národnostných spoločenstiev nezaniklo. Toto uznanie je aj impulzom na ďalší vedecký a odborný rast jednotlivcov i kolektívu, ktorý by mal posúvať hranice doterajších výsledkov a prispievať k ďalšiemu rozvoju tunajšej slovakistiky a slovenskej kultúry.

Фотографије: Мирослава Ожват, Вјерка Марчок Церовски

• /uploads/attachment/vest/431/Plaketa_NSSNM_Slovaci_1.jpg