Месец Франкофоније на Филозофском факултету

Опште

Март је месец који је традиционално у целом свету посвећен франкофонији, француском језику, његовој лепоти, богатству и разноврсности. Одсек за романистику и Франкофони универзитетски центар у Новом Саду у сарадњи са Француским институтом у Србији припремили су богат програм којим ће и ове године Филозофски факултет обележити Месец франкофоније.

20. фебруар - 10. март

Ликовни конкурс за ученике основних школа на територији Републике Србије (од 5. до 8. разреда)

Текст конкурса можете преузети ОВДЕ.
Изјаву о заштити личних података можете преузети ОВДЕ.

20. фебруар - 10. март

Наградни конкурс за најбољи књижевни превод за ученике 3. и 4. године средњих школа и гимназија на територији Републике Србије

Текст конкурса можете преузети ОВДЕ.
Изјаву о заштити личних података можете преузети ОВДЕ.

20. фебруар - 15. март

Наградни конкурс за најбољи књижевни превод за студенте Одсека за романистику Филозофског факултета у Новом Саду

17. март у 12:30 и у 13:00

Франкофони диктат | Dictée francophone – у сарадњи са Француским институтом у Србији (онлајн)

У среду, 17. марта организује се 20. по реду Франкофони диктат. Ове године диктат неће бити такмичарског карактера. Позвани су сви који воле језичке изазове да одмере своје познавање правописа и граматике француског језика. Диктат ће бити одржан на Zoom платформи.

Категорија: ЈУНИОРИ у 12:30:

Лозинка: 578167

Категорија: СЕНИОРИ у 13 часова:

Лозинка: 687966

19. март у 13:30 (на Zoom платформи)

Разговор о књизи Режиса Дебреа, Цивилизација: Како смо постали Американци (на српском језику, у организацији Франкофоног универзитетског центра)

Проф. др Павле Секеруш, преводилац књиге, и проф. др Марко Шкорић, социолог, говоре о књизи и о концептима „цивилизације“ и „културе“ и месту које европска и француска цивилизација/култура заузимају у данашњем свету.

20. март у 18:00 (онлајн – Zoom платформa и апликација Kahoot!)

Квиз знања о франкофоном свету | Quiz de la francophonie
Студенти Филозофског факултета ће кроз квиз демонстрирати своја знања о француском језику и књижевности, те о богатом културно-историјском наслеђу Француске и франкофоних земаља. За победнике квиза припремљене су пригодне награде.

Сви заинтересовани могу да учествују у квизу путем следећег линка:

Лозинка: 660115

23. март у 15:30 (на Zoom платформи)

Предавање: Господин Амр Алгувејли, амбасадор Арапске Републике Египта у Београду, председавајући Групе амбасадора Франкофоније у Београду – Мултилатерална дипломатија у регионима и културама: случај египатског доприноса Међународној организацији Франкофоније, 23.03.2021. године (на српском језику, у организацији Франкофоног универзитетског центра)

• /uploads/attachment/vest/375/Frankofonija_2021.png
Врх стране