Конкурс за награду Боривоје Маринковић

Опште

Филозофски факултет Нови Сад
Одсек за српску књижевност и породица Маринковић

Позивају студенте свих одсека Филозофског факултета у Новом Саду, са основних и мастер студија, да својим оригиналним радовима, насталим у току 2018/2019. године, конкуришу за

НАГРАДУ ,,БОРИВОЈЕ МАРИНКОВИЋˮ

Награда ће се доделити за рад из старијих области српске књижевности (од првих зачетака до 19. века) као подстицај за рад, креативност и развијање љубави и интересовања за старије периоде српске књижевности.

Награда се додељује у спомен на професора Боривоја Маринковића, који је своје прве радове објавио још као студент, а читав универзитетски радни век провео на Филозофском факултету у Новом Саду.

Студенти своје одштампане радове треба да донесу у семинарску библиотеку Одсека за српску и компаративну књижевност, или да их пошаљу електронски, на адресу srpskaknj@ff.uns.ac.rs, са назнаком: ,,Конкурс за награду Боривоје Маринковићˮ

до 15. октобра 2019. године.

У Комисији за оцењивање су проф. др Светлана Томин, проф. др Зорица Хаџић, доц. др Драгољуб Перић и као придружени члан, у име породице, Мирјана Маринковић.

Фонд за награду у овој години је 500 евра. Награда ће бити уручена 19. новембра 2019. године.

• /uploads/attachment/vest/118/Nagrada_BMarinkovic.jpg
Врх стране