Такмичење у беседништву на корејском (онлајн)

Време21. мај 2021. 11:00

Такмичење у беседништву Института Кинг Сеђонг за 2021. годину (Онлајн)

Кинг Сеђонг институт у Новом Саду одржава “Такмичење у беседништву  Института Кинг Сеђонг за 2021. годину”.
Позивамо све заинтересоване из Србије, који имају преко 18.година да се пријаве.

Детаљи догађаја:

1. Име догађаја : Такмичење у беседништву Института Кинг Сеђонг за 2021. годину (одржаће се онлајн)

2.  Време догађаја: петак 21.5.2021. у 11.00 часова.

3.  Право учешћа
     - Сви који желе да покажу своје знање корејског језика, из Србије су и имају преко 18.година. ※ Само ће првом месту са прошлогодишњег такмичења бити ограничено учешће на овогодишњем такмичењу у беседништву.

4.  Тема говора : Изабрати једну од две понуђене теме:

1. 나만 몰랐던 한국문화: Корејска култура о којом само ја нисам нисам знао/знала (дужина текста: од 1 минута до 5 минута)
2. 내가 좋아하는 한국어를 소개합니다.: Представљам Вам свој омиљени корејски језик.(дужина текста: од 1 минута до 5 минута)

5.  Документи за пријаву
-  Образац пријаве
-  Текст говора на задату тему.

6.  Начин пријаве
-  Послати пријаву на имејл (korejski.institut@ff.uns.ac.rs)
-  Послати видео снимак на исту адресу (фајл или јутјуб)

7.  Критеријуми оцењивања:
- Разноврсност садржаја говора (30), течност (30), тачност (20), изговор (10), интеракција (10)

Kriterijumi

Detaљнији критеријуми оцењивања

Број бодова

разноврсност

Да ли је садржај говора разноврсан и богат?

течност

Да ли се користе изрази који одговарају ситуацији и течно се изражава?

тачност

Да ли се познају изрази и граматика, и тачно се користе?

изговор

Да ли су изговор и акценат природни?

Интеракција

Да ли се добро одговара на питања?
Да ли је говорников став активан?

Укупан број бодова

8.  Награде (1 - 3. место)

-  1. место:
① Аутоматско право на учешће у програму културног искуства Кореје за најуспешније учеснике
② Право учешћа на главном такмичењу које организује КСИФ (онлајн, оцењивање на далјину)

У зависности од тренутне ситуације са COVID-19 постоји могућност да се укине или смањи величина програма културног искуства за најуспешније учеснике.

-  2 - 3. место: награде (одређене награде заједничке вредности до 100 долара)

9.  Календар
1. Време пријаве: од понедељка 03.05. до уторка 11.05 до 15:00 часова.
2. Објављивање резултата првог круга: понедељак 17.05. до 12:00 часова
3. Такмичење у говору други круг: петак 21.05 у 11:00 часова
        Време такмичења у беседништву може да се мења у зависности од околности учесника.
4. Церемонија: петак 25.05. у 13:00 часова
        Време церемоније може да се мења у зависности од околности победника.

10. Контакт
- путем мејла : korejski.institut@ff.uns.ac.rs

Често постављана питања
1. Да ли треба заједно да се пошалју документи за пријаву, текст на задату тему и видео снимак?
- Да, треба све послати заједно. Документе за пријаву и текст можете попунити на рачунару и послати. Текст није директан предмет оцењивања, али даје референце за оцењивање течности, разноврсности и правилности изговора.

2. Да ли за други круг треба да се спреми нови текст за говор?
- Не. Користите исти текст из првог круга, након чега ће Вам свако од чланова жирија поставити по једно питање. У оцену ће бити укључени и говор и одговори на питања.

Obrazac prijave

• /uploads/attachment/najava/126/Besednistvo_korejski1.jpg