Poziv za slanje priloga za Zbornik za jezike i književnosti Filozofskog fakulteta u Novom Sadu

Opšte

Poštovane koleginice i kolege,
Krajem 2010. godine Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu pokrenuo je novi časopis Zbornik za jezike i književnosti Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, časopis koji objavljuje radove iz oblasti jezika i književnosti, osim metodike nastave jezika i književnosti.

Časopis pruža prostor autorima iz zemlje i inostranstva za predstavljanje originalnih naučnih, preglednih i stručnih radova iz oblasti jezika i književnosti, kao i za prikaze monografskih publikacija. Radovi mogu biti napisani na svim jezicima koji se izučavaju na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, a autorima se daje mogućnost slobodnog izbora teme i pristupa. Zbornik za jezike i književnosti Filozofskog fakulteta u Novom Sadu izlazi jednom godišnje i kategorizovan je kao časopis nacionalnog značaja (M52).

Tehnička uputstva za pripremu rukopisa možete preuzeti na internet stranici časopisa.
Rok za prijem radova je 15. avgust 2022.
Radove možete slati na adresu zbornikjk@ff.uns.ac.rs.

Nakon prijema, radove će recenzirati dva anonimna recenzenta. Radovi koji dobiju dve pozitivne recenzije biće objavljeni u ovogodišnjem broju.

Unapred se radujemo saradnji,
Uredništvo Zbornika za jezike i književnosti Filozofskog fakulteta u Novom Sadu