Argentinski ambasador u poseti Filozofskom fakultetu

Opšte

Dana 9.3.2022. godine Filozofski fakultet je posetila delegacija iz Ambasade Argentine predvođena Nj.E. Osvaldom Marsikom, ambasadorom. Delegacija se sastala sa dekanicom fakulteta, prof. dr Ivanom Živančević-Sekeruš i predstavnicima lektorata za španski jezik i Iberoameričkog centra. Ambasador je svoju prvu posetu Filozofskom fakultetu okarakterisao kao lepu priliku za upoznavanje i saradnju, kao i dogovor oko realizacije zajedničkih događaja. U planu je organizacija raznovrsnih aktivnosti tokom godine u cilju promocije španskog jezika i argentinske kulture, kao i predavanje Nj.E. Osvalda Marsika. Ambasador je takođe izrazio želju da pomogne Filozofskom fakultetu pri uspostavljanju i održavanju saradnje sa argentinskim univerzitetima. Prof. dr Ivana Živančević-Sekeruš naglasila je da je multidisciplinarnost ključna za 21. vek, te da će kulturne aktivnosti koje nas očekuju na Filozofskom fakultetu poput argentinskog tanga, muzike, kuhinje i filmova približiti ljude i različitim naučnim disciplinama.

• /uploads/attachment/vest/524/1_m.png
  • /uploads/attachment/vest/524/2.png