Iberoamerički centar postao član mreže CLACSO

Opšte

Iberoamerički centar (CIBAM) Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu postao je član najveće svetske mreže koja se bavi proučavanjem Latinske Amerike i Kariba sa aspekta društvenih i humanističkih nauka: CLACSO. Članstvo CIBAM-a preporučili su i podržali Institut za interkulturalna i komparativna istraživanja IDEAZ iz Beča, Institut za američke studije NUCLEAS Univerziteta u Rio de Žaneiru, Istraživački odsek mreže CLACSO i Društvo hispanista Srbije.

Mreža CLACSO, čije je sedište u Buenos Ajresu, obuhvata 600 institucija, 5000 naučnika i 90 radnih grupa sa svih kontinenata, a njene osnovne linije istraživanja su životna sredina, demokratija, društvene nejadnakosti, migracije i nasilje. CLACSO takođe omogućava stipendije za obuku i razmenu nastavnika i studenata, formiranje radnih grupa i konkurisanje za istraživačke fondove, a posebnu pažnju posvećuje obrazovanju, usavršavanju znanja i međunarodnoj saradnji. Virtuelna biblioteka CLACSO raspolaže sa više hiljada knjiga na španskom, portugalskom i engleskom jeziku čiji su autori članovi mreže, a koje su besplatno dostupne na sajtu www.clacso.org.ar.

• /uploads/attachment/vest/344/clacso_m.jpg