Poziv za dostavljanje radova za temat "U čast Komenskom", rok 20.12.2019.

Opšte

Poštovane koleginice i kolege,
tokom 2020. godine biće obeleženo 350 godina od smrti Jana Amosa Komenskog. Pedagoško društvo Vojvodine i Odsek za pedagogiju, Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu vas poziva da dostavite članak za obavljivanje u tematskom broju časopisa “Pedagoške stvarnost”

U čast Komenskom
Jan Amos Komenski
(1592-1670)

Redakcija časopisa “Pedagoška stvarnost” je odlučila da da svoj doprinos obeležavanju godišnjice kroz tematski broj 3/2019 časopisa pod nazivom U čast Komenskom, u kojem će okupiti eminentne autore koji će, sa različitih aspekata sagledati i predstaviti život i rad Jana Amosa Komenskog.

Ovim putem pozivamo sve zainteresovane, pedagoge ali i druge, iz oblasti društvenih i ostalih nauka koji žele da predstave  vrednost, značaj i dostignuća ovog istaknutog pedagoga.

Predlažu se sledeće preliminarne tematske oblasti koje mogu biti predmet radova koji će se pojaviti u tematskom broju časopisa: Predškolska pedagogija, Školska pedagogija, Didaktika.

Radovi se dostavljaju do 20. decembra 2019. godine na mail pedagoskastvarnost@gmail.com.

Srdačno,
u ime Redakcije,
dr Bojana Perić Prkosovački,
glavna urednica časopisa „Pedagoška javnost“