Dodeljena nagrada Borivoje Marinković

Opšte

Nagrada Borivoje Marinković dodeljena je 19. novembra 2019. u svečanoj sali Filozofskog fakuleta.

Na konkurs za nagradu, koja se ove godine dodeljuje po osmi put, prijavili su se studenti:
1. Jovana Nikoletić, Negativni junak u pripovetkama srpskih realista (Milovan Glišić, Laza Lazarević, Janko Veselinović, Radoje Domanović, Svetolik Ranković)
2. Radislava Milić, Poezija Gavrila Stefanovića Venclovića u svetlu savremenog srpskog  pesništva
3. Slavica Zec, Poetika predgovora i pogovora komedije Tergovci
4. Nemanja Luka, Interpretacija Dositejeve istine u delu Život i priključenija
5. Jovana Todorović, Sinkretičnost građanskog pesništva i savremeni pandani
6. Dušan Banjeglav, Negativni junak u romanima J.Ignjatovića i S. Rankovića: paralela (Gorski car i Vasa Rešpekt)

Komisija u sastavu prof. dr Zorica Hadžić, prof. dr Dragoljub Perić, prof. dr Svetlana Tomin i Mirjana Marinković kao pridruženi član u ime porodice Marinković, jednoglasno je odlučila da nagradu dodeli Jovani Todorović, studentkinji Odseka za srpsku književnost, za rad pod naslovom Sinkretičnost građanskog pesništva i savremeni pandani.

Nagrada Borivoje Marinković ustanovljena je 2012. godine i dodeljuje se najbolji studentski rad  iz starijih oblasti srpske književnosti (od prvih začetaka do 19. veka) kao podsticaj za rad, kreativnost i razvijanje ljubavi i interesovanja za starije periode srpske književosti. Nagrada se dodeljuje u spomen na profesora Borivoja Marinkovića, koji je svoje prve radove objavio još kao student, a čitav univerzitetski radni vek proveo na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.

Odsek za srpsku književost
Porodica Marinković