Sveučilišna škola hrvatskog jezika i kulture 2020

Univerzitet u Zagrebu nudi stipendiju za učešće na Sveučilišnoj školi hrvatskoga jezika i kulture koja će se održati u Zagrebu od 27. juna do 24. jula 2020. godine.

Zainteresovani se mogu prijaviti do 20. februara 2020. godine slanjem sledeće dokumentacije:

* Prijavni formular,
* Motivaciono pismo,
* CV,
* Pismo preporuke od profesora sa Filozofskog fakulteta.

Prijave se dostavljaju na mejl: international@ff.uns.ac.rs sa naslovom Letnja škola hrvatskog jezika i kulture. Propratnu dokumentaciju slati u vidu priloga, a ne u tekstu mejla.

Stipendija uključuje školarinu, finansijsku podršku od 900 kuna, kao i smeštaj. Stipendista sam pokriva putne troškove i troškove ishrane, zdravstvenog osiguranja, kao i troškove učešća u programu kulture u organizaciji Hrvatske matice iseljenika (250 evra).

Ukoliko bude bilo neophodno, sa kandidatima će biti naknadno kontaktirano da dostave dodatne dokumente.

Više informacija o školi: http://www.unizg.hr/suradnja/medunarodna-suradnja/ucenje-hrvatskoga-jezika-za-strance/sveucilisna-skola-hrvatskog-jezika-i-kulture/2020/