Program stipendija Vlade Republike Turske za studente svih nivoa studija

Vlada Republike Turske će i ove godine raspisati konkurs za stipendirano studiranje na osnovnim, master i doktorskim studijama u Republici Turskoj u akademskoj 2020/2021. godini. Prijavljivanje će početi sredinom januara i trajaće do 20. februara 2020. godine. Najave i vesti u vezi sa ovim programom možete pratiti na sajtu programa.

Program stipendija nudi studentima osnovnih akademskih studija širok izbor studijskih programa, od tehničkih, medicinskih do društveno-humanističkih nauka. Za studente postdiplomskih studija takođe su na raspolaganju studijski programi iz različitih oblasti.

Prijavljivanje se vrši isključivo putem onlajn platforme programa. Dodatne informacije o programu i načinima prijave su dostupne na već pomenutoj stranici.