Tribina Odseka za psihologiju: Društvene mreže - dobar, loš, zao?, 12.12.2018. u 16.30, kino sala

Vreme 07. decembar 2018. 10:48

12.12.2018. u 16.30 ugostićemo prof. dr Darka Hinića i doc. dr Tamaru Jovanović uz domaćine doc. dr Bojanu Bodrožu i doc. dr Bojanu Dinić.

Na tribini "„Društvene mreže -  dobar, loš, zao?“, će se predstaviti pozitivni i negativni efekti društvenih mreža. Najpre će se diskutovati o jednoj od osnovnih funkcija društvenih mreža tj. o uspostavljanju, održavanju i produbLjivanju socijalnih kontakata. Biće istaknuti različiti obrasci ponašanja na društvenim mrežama i njihova povezanost sa osobinama ličnosti i sociodemografskim karakteristikama korisnika. Posebna pažnja će biti posvećena prekomerenoj upotrebi društvenih mreža i pogrešnoj proceni vremena koje provodimo na društvenim mrežama. Potom će se diskutovati o manipulaciji slikom o sebi na društvenim mrežama, ali i o promenama doživljaja sebe na osnovu reakcija drugih na naše sadržaje na društvenim mrežama. Na kraju, biće prikazana praktična primena društvenih mreža u svrhe marketinga, konkretno u okviru turizma, i efekat na potrošačko ponašanje.

Vidimo se u Kino sali našeg Fakulteta!

• /uploads/attachment/najava/17/TribinaPsihologijaDrustveneMreze.jpg